Sosyal Demokrasi Derneği “Gençler için Siyaset Akademisi” devam ediyor

Sosyal Demokrasi Derneği, gençlerin siyasetle ilişkilerini yakınlaştırmak, farklı bakış açıları geliştirmek, sosyal bilimler alanı dışındaki farklı disiplinlerden de öğrencilerin siyaset eğitimi alabileceği “Gençler için Siyaset Akademisi” düzenliyor.

Türkiye ve dünya gündemine dair projeler üreten; geniş katılımlı sempozyumlar ve çalıştaylar düzenleyen, yayınlarıyla arşiv niteliğinde bir kütüphaneye sahip olan Sosyal Demokrasi Derneği’nin (SDD) gençlere yönelik düzenlediği akademiler de çalışma alanının başında geliyor.

SDD’nin 17 Mart Perşembe günü başlayacak “Gençler için Siyaset Akademisi” de siyasetle gençler arasındaki mesafeyi yakınlaştırma amacı taşıyor.

Gençlerin siyasetle ilişkilerini yakınlaştırmak, farklı bakış açıları geliştirmek, sosyal bilimler alanı dışındaki farklı disiplinlerden de öğrencilerin siyaset eğitimi alabileceği “Gençler için Siyaset Akademisi”, üç haftaya yayılan 6 derslik bir programdan oluşuyor.

Aralarında Doç. Dr. Başak Alpan, Selami İnce, Can Kaderoğlu, Şeyda Taluk’un yer aldığı akademisyen ve uzmanların, salı ve perşembe günleri 18.30/20.30 saatleri arasında ders vereceği akademi programının başlıkları şöyle;

“Siyasetin Finansmanı”, “Siyaset ve Sinema”, “Spor ve Siyaset İlişkisi”, “Yeni Medya, Twitter ve Seçimler”, “Dijital Medya ve Direniş Kültürü”, “Seçim Nasıl Kazanılır”

Üniversite öğrencileri ve tüm gençlere açık olan etkinlik için aşağıda yer alan başvuru formundan kayıt yaptırabilir:

 

https://docs.google.com/forms/d/10ol7NjmDKkiC0nMAyeG5deGqsghdi5CHjwA6ox2DZ4I/edit

 

Yorum yapın