YÖNETİM

SOSYAL DEMOKRASİ DERNEĞİ

YÖNETİM KURULU

Sami DOĞAN
Genel Başkan

1968’de Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi’ne girdi. 1969’da A.Ü. Ziraat Fakültesi Sosyal Demokrasi Derneği yönetim kurulu üyesi, 1971’de S.D.D.F (Sosyal Demokrasi Dernekleri Federasyonu) genel sekreter yardımcısı oldu. 1973’de Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesini bitirerek Tarım Bakanlığı’nda göreve başladı. 1980’de TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası genel başkanı oldu. 1985’de DSP’nin MKYK üyeliğine seçildi. 9 Eylül 1992’de CHP’nin yeniden siyasal hayata dönmesi ile birlikte CHP’ye katıldı. Genel merkez ve il düzeyinde pek çok görevde bulundu. Sami Doğan, Sosyal Demokrasi Derneği’nin kurucu üyesidir.

 

Bülent GÜRSOY
Genel Başkan Yardımcısı

1966 yılı, Ünye – ORDU doğumlu, 1988 yılı, ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olup, yapı sektöründe yöneticilikler yaptı, iş insanı olarak kendi şirketleriyle iş yaşamında yer aldı. Profesyonel çalışmalarını sürdürüyor. CHP ve SHP gençlik kollarından itibaren siyasette yer aldı. Sosyal Demokrasi Derneği (SDD) kurucuları arasında bulundu, yönetim kurullarında yer aldı. Sivil toplum kuruluşlarında görevler yaptı, çalışmalarını sürdürüyor.

Serpil EJDER
Genel Başkan Yardımcısı

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu, Serbest Avukat

Muratcan IŞILDAK
Genel Sekreter

Umur CEVREM
Genel Sayman

1959 Ankara Doğumludur. İlk orta ve lise tahsili sonrasında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi inşaat mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra özel sektörde yurt içi ve dışı projelerinde görev almıştır. Daha önce ODTÜ Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu ve Türk Mühendisler Birliği derneği yönetim kurulu üyesi olarak çalışmıştır. Gençlik yıllarında 1980 öncesi Demokratik Sol Dernekler Federasyonunda görev almış olup halen CHP Üyesi ve parti eğitmeni olarak görev yapmaktadır. Evli olup , İngilizce ve fransızca dillerine hakimdir.

Canip KARA
Yönetim Kurulu Üyesi

Emekli öğretmen, CHP Ankara İl Disiplin Kurulunda 12 yıl görev yaptı. Bilkent’te uzun yıllardır faaliyet gösteren “Ege Şarküteri”lerinin kurucu üyesidir. 12 Eylül faşist askeri darbesinde 5 yıl hapis yatan Canip KARA, 2 dönemdir SDD de Yönetim Kurulu üyeliği yapmaktadır.

Kenan PALTUN
Yönetim Kurulu Üyesi

1962 Giresun, Tirebolu doğumludur. Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi mezunudur. Özel sektörde, Satış ve Lojistik alanında ve çeşitli kademelerde yaklaşık 30 yıl çalıştı.  Örgütlü yaşama olan inancı paralelinde ve uzun süredir, politik, çevre, akademik, yerel amaçlı bir çok sivil toplum örgütünde üye ve çeşitli kurullarında çalışıyor.  Halen SDD YK üyesidir.

 

Perihan Esin BAYRAMOĞLU
Yönetim Kurulu Üyesi

19 Mayıs 2002 tarihinde Giresun’da doğdum. Eğitim öğretim hayatıma Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyoloji bölümü öğrencisi olarak devam etmekteyim. Güncel olarak ODTÜ SODET öğrenci topluluğunda yönetim kurulundayım.

Mevlide DÖNMEZ
Yönetim Kurulu Üyesi

CHP Pursaklar İlçe Yönetim Kurulu üyesi.

Kıvanç KİBAR
Yönetim Kurulu Üyesi

1978 yılında Ankara Çankaya’da doğdu.

İlkokul, ortaokul ve liseyi TED Ankara Koleji’nde bitirdi. Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Bölümünden 2001 yılında mezun oldu. 2001-2003 yılları arasında Mimarlar Odası Ankara Şubesi Genç Mimarlar Komisyonu Üyeliği yaptı.2003 yılı itibariyle Kibar Mimarlık İnş. Taah. Tic. Ltd. Şti.’nde Proje Sorumlusu olarak serbest mimarlık yapmakta olup;2007 yılında Dicle Vadisi Peyzaj Planlama Kentsel Tasarım Ve Mimarlık Proje Yarışmasında “Satın Alma Ödülü”nü aldı.2008 yılında Mimarlar Odası Ankara Şubesi ile “Ankara’nın Başkent Oluşu Atölye Çalışmaları”na  ve Projeleri ile ODTÜ ‘de Ulusal Mimarlık Sergisine katıldı.2010 yılında Ankara’da Sosyal Demokrasi Derneği’nin “Sosyal Demokrasi Semineri ve Sertifika Programı”na katıldı.2011 yılında Yozgat İl Özel İdare Binası ve Alış Veriş Merkezi Ulusal Mimari Proje Yarışmasında Jüri üyesi olarak görev aldı. 2010-2012 yılları arasında TMMOB Mimarlar Odası Genel Merkez Kongre Delegeliği yaptı.2011-2013 yılları arasında CHP Ankara İl Yönetimi- İl Eğitim Sekreterliği görevinde bulundu. CHP Parti Okulu ‘Eğitici Eğitimi’, ‘Üyelerin Temel Siyasi Eğitimi’  ve ‘Yerel Yönetimler Aday Adayı Eğitimi’ Programlarını düzenledi ve Ankara’nın tüm ilçe çalışmalarına katıldı. 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde CHP adayı olarak Çankaya Belediyesi Meclis Üyeliğine seçildi. 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde CHP adayı olarak Çankaya Belediyesi Meclis Üyeliğine yeniden seçildi. 2021-2023 yılları arasında  Sosyal Demokrasi Derneği Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. 7 Ekim 2023 tarihinde gerçekleşen Sosyal Demokrasi Derneği Genel Kurulunda Merkez Yönetim Kurulu Üyeliğine yeniden seçildi. Mesleki Sivil Toplum Kuruluşları ile ve Yerel Yönetimler alanında çalışmalar yapmaktadır. Evli ve 1 çocuk babasıdır.

Haşim ÖZKOYUNCU
Yönetim Kurulu Üyesi

Diyarbakır doğumlu, Yüksekokul mezunu, uzun yıllar serbest mali müşavir olarak çalıştı. Yol-Koop, Yol-İŞ’in sözleşmeli muhasebecisi olarak görevlerde bulundu. Çiftçi ve İş adamı olarak uzun yıllar çalıştı. Ziraat Odası ve Ticaret Odasında uzun yıllar farklı görevlerde bulundu. SODEP kuruluş sürecinde Diyarbakır il yönetiminde bulundu ve SHP Diyarbakır il sekreteri ve 1987 Genel Seçimlerinde SHP Diyarbakır il Başkanı , 1995 CHP Diyarbakır il başkanı , 2011 Diyarbakır CHP Milletvekili adayı oldu, 2012 CHP Diyarbakır İl başkanı görevlerinde bulundu. SDD Yönetim Kurulu üyesi olarak çalışmalarına devam ediyor.

İzzet DİVRİKLİ 
Yönetim Kurulu Üyesi

1987 Ankara doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini Ankara Arı Koleji’nde tamamlamıştır. Çankaya Üniversitesi Uluslararası Ticaret bölümünden mezun olmuştur.Yapı Teknolojileri Tasarım Hizmetleri veren bir mühendislik firmasında İş Geliştirme Yöneticisi olarak çalışmaktadır. Firmanın yurt içi ve yurt dışı projelerinde proje süreç yönetimlerini takip etmektedir. CHP Gölbaşı Eğitim Sekreterliği görevini yürütmektedir. Sosyal Demokrasi Derneği’nde Yönetim Kurulu üyesidir.

 

Mete Kaan KAYNAR 
Yönetim Kurulu Üyesi

1972 yılında Ankara’da doğan Prof. Dr. Mete Kaan Kaynar, Hacettepe Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisans ve doktorasını aynı bölümde tamamladı. Çalışmalarına bir süre Westminster Üniversitesi, Centre for Study of Democracy’de misafir araştırmacı olarak devam etti. Halen Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Siyaset ve Sosyal Bilimler Anabilim Dalı öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Türkiye siyasî hayatı ve kurumlarının yapısı, tarihsel dönüşümü, işlev ve işleyişlerini konu edinen çeşitli makale ve kitapların yazarlık ve editörlüklerini yapmıştır. Bunun yanında muhtelif gazete, dergi ve haber platformlarındaki güncel yazılarına da devam etmektedir.

Mete Kaan Kaynar, Ankara Dayanışma Akademisi Kooperatifi (ADA), Bilim, Sanat Eğitim, Araştırma ve Dayanışma Derneği (BİRARADA), Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) 5 Nolu Şube ve Özgür Üniversite gibi kuruluşların gönüllüsü, Devrim Deniz, Umut Nazım ve Ekin Eylem’in babasıdır.

Hasan Hüseyin TATLIDİL
Yönetim Kurulu Üyesi 

1954 Konya Ereğli’de doğdu. İlkokulu 1960-1965 yıllarında  Ereğli Abdurrahim İlkokulunda, ortaokul ve liseyi 1965-1972 yıllarında Konya Maarif Koleji’nde okuduktan sonra Hacettepe Üniversitesi İstatistik Bölümünde 1976 yılında  lisans ve  1981 yılın doktora derecelerini aldı. Ardından  1987 yılında doçent ve 1994 yılında ise profesör  unvanlarını da  yine aynı üniversitede görev yaparken kazandı. Üniversitede; Araştırma Teknikleri,  Çok Değişkenli İstatistiksel Analiz, Parametrik Olmayan Testler, Ekonometri başta olmak üzere çok sayıda derse girdi. Hacettepe Üniversitesinin yanı sıra bu derslerin bazılarını   Eskişehir Anadolu ve Osmangazi , Samsun 19 Mayıs ve Kıbrıs Lefke Avrupa Üniversitelerinde, Polis Akademisi ve Kara Harp Okulunda da verdi.

Akademik yaşamdaki eğitim faaliyetlerinin yanı sıra 2547 Sayılı Kanunun 38 Maddesi ile bir çok kamu ve kuruluşunda görev aldı, ulusal ve uluslararası finans kaynaklı  çok sayıda projeye danışman / proje sorumlusu olarak katkı yaptı.1992 yılında İngiliz Kültür Heyetinin Bursiyeri olarak davet edildiği Sussex Üniversitesinde Kalkınma Uzmanlığı sertifikası alan ve 5 Kasım 2021 yılında yaş haddinden emekli olan  Dr. Tatlıdil’in İngilizce ve Türkçe yayınlanmış çok sayıda makale, rapor ve kitabı bulunmaktadır.

 

Furkan SARGIN 
Yönetim Kurulu Üyesi

ŞUBE BAŞKANLARIMIZ

Cengiz ONUR
İzmir Şube Başkanı

Siyasi ortam nedeni ile ODTÜ Elektrik Mühendisliğinden ayrılmak zorunda kaldı. Buca eğitim Fak. Bitirdi. Öğretmenlik yaptı, özel sektörde çalıştı, ticaret yaptı. 1976 dan beri CHP üyesi. 80 öncesi, İzmir İl Gençlik kolu saymanlığı, 80 sonrası 1992 de yeniden açılan CHP ‘ nin en genç kurultay delegesi. SHP- CHP birleşmesinde İzmir İl yöneticiliği ve birçok kez Kurultay delegesi  oldu. 2009-2011 ve 2014 seçimlerinde Seçim koordinasyon koordinatörlüğü,  2015-2018 Buca belediye başkanı siyasi Danışmanlığı yaptı. 2013 den bugüne SDD İzmir Şube Başkanı.