WhatsApp Image 2022-12-28 at 21.14.10

YÖNETİM

SOSYAL DEMOKRASİ DERNEĞİ YÖNETİM KURULU

SAMİ DOĞAN
Genel Başkan

1968’de Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi’ne girdi. 1969’da A.Ü. Ziraat Fakültesi Sosyal Demokrasi Derneği yönetim kurulu üyesi, 1971’de S.D.D.F (Sosyal Demokrasi Dernekleri Federasyonu) genel sekreter yardımcısı oldu. 1973’de Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesini bitirerek Tarım Bakanlığı’nda göreve başladı. 1980’de TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası genel başkanı oldu. 1985’de DSP’nin MKYK üyeliğine seçildi. 9 Eylül 1992’de CHP’nin yeniden siyasal hayata dönmesi ile birlikte CHP’ye katıldı. Genel merkez ve il düzeyinde pek çok görevde bulundu. Sami Doğan, Sosyal Demokrasi Derneği’nin kurucu üyesidir.


CANİP KARA
Yönetim Kurulu Üyesi


SÜHA AKINCI
Genel Başkan Yardımcısı

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu, SDD İstanbul Şube Başkanı.


Kenan Paltun

Yönetim Kurulu Üyesi

1962 Giresun, Tirebolu doğumludur.
Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi mezunudur.
Özel sektörde, Satış ve Lojistik alanında ve çeşitli kademelerde yaklaşık 30 yıl çalıştı.  Örgütlü yaşama olan inancı paralelinde ve uzun süredir, politik, çevre, akademik, yerel amaçlı bir çok sivil toplum örgütünde üye ve çeşitli kurullarında çalışıyor.  Halen SDD YK üyesidir.


MAHMUT ASLAN

Yönetim Kurulu Üyesi

1985 Ankara doğumludur. Selçuk Üniveristesi Kamu Yönetimi lisans eğitimi sonrası Ufuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uluslararası İlişkisi Bölümünde tezli yüksek lisans yapmıştır. Ardından Anadolu Üniversitesi AÖF Felsefe lisans ve İş Sağlığı Güvenliği ön lisans bölümünden mezun olmuştur. “Devrime Vurulan Pranga”isimli bir kitabı bulunmaktadır. Cumhuriyet, Odatv, Telgrafhane gibi çok sayıda gazete ve dergide siyaset ve sendikacılık üstüne makaleleri yayınlanmıştır.Çankaya Belediyesi İmar AŞ. DİSK/Genel İş Sendikası işyeri temsilciliği ve baştemsilciliği yapmıştır.
Pir Sultan Abdal 2 Temmuz Vakfı Genel Sekreteri’dir.


NACİ AKIN
Yönetim Kurulu Üyesi

Çankaya Belediyesinden emekli.


UMUR CEVREM
Genel Sayman

1959 Ankara Doğumludur. İlk orta ve lise tahsili sonrasında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi inşaat mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra özel sektörde yurt içi ve dışı projelerinde görev almıştır. Daha önce ODTÜ Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu ve Türk Mühendisler Birliği derneği yönetim kurulu üyesi olarak çalışmıştır. Gençlik yıllarında 1980 öncesi Demokratik Sol Dernekler Federasyonunda görev almış olup halen CHP Üyesi ve parti eğitmeni olarak görev yapmaktadır. Evli olup , İngilizce ve fransızca dillerine hakimdir.


MEVLÜDE DÖNMEZ
Yönetim Kurulu Üyesi

CHP Pursaklar ilçe yönetim kurulu üyesi.


SERPİL EJDER
Genel Başkan Yardımcısı

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu, Serbest Avukat


MURATCAN IŞILDAK
Genel Sekreter
KIVANÇ KİBAR
Yönetim Kurulu Üyesi

Mimar, Çankaya Belediyesi Meclis Üyesi.


CENGİZ ONUR
Yönetim Kurulu Üyesi

Eğitimci, SDD İzmir Şube Başkanı


HAŞİM ÖZKOYUNCU
Yönetim Kurulu Üyesi

Diyarbakır Doğumlu , Yüksekokul mezunu , Uzun yıllar serbest mali müşavir olarak çalıştı , Yol-Koop , Yol-İŞ’in sözleşmeli muhasebecisi olarak görevlerde bulundu. Çiftçi ve İş adamı olarak uzun yıllar çalıştı. Ziraat Odası ve Ticaret Odasında uzun yıllar farklı görevlerde bulundu. SODEP kuruluş sürecinde Diyarbakır il yönetiminde bulundu ve SHP Diyarbakır il sekreteri ve 1987 Genel Seçimlerinde SHP Diyarbakır il Başkanı , 1995 CHP Diyarbakır il başkanı , 2011 Diyarbakır CHP Milletvekili adayı oldu, 2012 CHP Diyarbakır İl başkanı görevlerinde bulundu. SDD Yönetim Kurulu üyesi olarak çalışmalarına devam ediyor.