Özgür Özel: Düşüncenin oluşumu ve gelişimi; doğru eleştiriler için SDD çok önemli

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Sosyal Demokrasi Derneği’ni ziyaret etti. Özel kurulduğu günden bu yana Sosyal Demokrasi Derneği’ni ziyaret eden ilk CHP Genel Başkanı oldu. Sosyal Demokrasi Derneği (SDD) yönetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu toplantıda Özgür Özel sıcak ve samimi bir ortamda olmaktan memnun olduğunu belirtti.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel görüşme sonrası basın açıklamasında bulundu

OLAF SCHOLZ’LA KULAKLARINIZI ÇINLATTIK

CHP Genel Başkanı Özgür Özel dernek yönetim kurulu üyeleriyle tanıştıktan sonra Almanya ziyaretinde Almanya Şansölyesi ve SPD Genel Başkanı Olaf Scholz’la yaptığı görüşmede SDD’den söz ettiğini belirtti. Özel sözlerine şöyle devam etti: “Almanya’da Scholz’la kulaklarınızı çınlattık. Orada SPD ile Frederich Ebert Vakfı’nın (FES) birlikte yaptığı çalışmaları ve vakfın sahadaki etkisini konuştuk. Sizin burada FES’le çalışmalar yaptığınızı biliyorum, takip ediyorum. Benzer bir şekilde vakıflarımızın, derneklerimizin etkili olmasını istiyorum. Bazen fotoğraflar çekilir, herkes dağılır ama biz de sizlerle beraber basına içerik sunmak istiyoruz,” dedi. Özgür Özel konuşmasında bu içerik için SDD’nin pozisyonunun önemini belirtti: “Düşüncenin oluşumu ve gelişimi; doğru eleştiriler için SDD çok önemli. Siyasi rakiplerimizin kamu gücünü kullanarak ne yaptığını da biliyoruz. Bizim STK’larımızın da güçlenmesi gerekiyor.”

Özgür Özel ziyaretin sonunda yönetim kurulu üyelerimizle fotoğraf çektirdi

CHP’YE PROGRAM GEREKİYOR

Sosyal Demokrasi Derneği Genel Başkanı Sami Doğan ise CHP’nin artık 21. yüzyılın başında yeni ve güncel bir programa ihtiyacı olduğunu vurguladı. Bu programın ise SDD gibi müştereklerle birlikte yapılması gerektiğinin altını çizen Doğan “kurulduğumuz günden beri bizi ziyaret eden ilk CHP Genel Başkanı sizsiniz. Bunu bizi önemsediğiniz yönünde algılıyoruz” dedi. Doğan sözlerine şöyle devam etti: “Her birimiz, buradaki arkadaşlarımız mücadelenin içinden geliyorlar. Derneğimiz de bu mücadelenin adımlarından biri. Ancak sosyal demokrasinin güçlenmesi ve büyümesi için işbirliğimizin büyümesi gerekiyor.” Özgür Özel ise Doğan’ın sıcak ve samimi açıklamalarına atıf yaparak bu işbirliğini büyütmek için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

TREN OLMAK ÖNEMLİ, VAGON OLDUĞUNUZDA SESİNİZİ DUYMUYORLAR

Sosyal Demokrasi Derneği genel başkanı ve yönetim kurulu üyelerinin her birini dinleyen Özgür Özel notlar aldıktan sonra şu açıklamaları yaptı: “Göreve geldiğimizden beri sekreter arkadaşımızla birlikte gelen randevu taleplerine birlikte bakıyoruz. Arkadaşım ‘SDD’den randevu talebi var” deyince ‘kabul etme’ dedim. Şaşırarak dönüp bana bakınca ‘sözümüz var, biz gideceğiz’ diye devam ettim. CHP’de bir heyecan var, sosyal demokratlarda bir heyecan var. Şimdi o heyecanı büyütmek sorumluluğumuz var. Ben şuna inanıyorum. Vagon olmuşuz ama kimse bunu umursamıyor. Çünkü bir yere ‘vagon geldi’ demezler, ‘tren geldi’ derler. Biz tren olmak zorundayız. Bunun için elimizden geleni de yapacağız.”

Toplantıda genel başkan Sami Doğan’ın yanı sıra genel sekreter Muratcan Işıldak, genel başkan yardımcıları Bülent Gürsoy ve Serpil Ejder, genel sayman Umur Cevrem ve yönetim kurulu üyeleri hazır bulundular.

“Özgür Özel: Düşüncenin oluşumu ve gelişimi; doğru eleştiriler için SDD çok önemli” üzerine bir yorum

Yorum yapın