Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem Toplantıları: Toplum Ne Diyor?

CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke ile İstanbul Milletvekili Yunus Emre, Sosyal Demokrasi Derneği’ne çalışma ziyaretinde bulundu. Ziyarette, “Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem” mutabakat metninin yansımalarının sivil toplum tarafından tartışmaya açılması konuşuldu.

CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke ile İstanbul Milletvekili Yunus Emre, Sosyal Demokrasi Derneği’ne çalışma ziyaretinde bulundu. Sosyal Demokrasi Derneği (SDD) Genel Başkanı Sami Doğan ile yönetim kurulu üyelerinin de yer aldığı ziyarette, derneğin 2022 yılı çalışma takvimi hakkında bilgi verildi.

SDD Genel Başkanı Doğan, 21. yüzyılda sosyal demokrasiye dair gelişmeler, değişimler ışığında; sosyal demokrasinin toplumda yerleşmesi amacıyla faaliyetlerini sürdürdüklerini ifade ederken, bir düşünce merkezi olarak da ülke siyasetine katkı sunduklarını kaydetti.

Ziyarette, CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti, DEVA ve Gelecek Partisi olmak üzere 6 siyasi parti tarafından açıklanan “Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem” mutabakat metninin yansımalarının sivil toplum tarafından tartışmaya açılması konuşuldu. Bu bağlamda, “Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem” metninin yansımalarının değerlendirileceği fikir toplantıları yapılması gündeme geldi.

Sosyal Demokrasi Derneği öncülüğünde; akademisyen, siyasetçi, sivil toplum temsilcileri ile gazetecilerin yer alması planlanan toplantılarda, açıklanan mutabakat metninin çıktılarının; toplumdaki yansımalarının masaya yatırılması ve elde edilen verilerin raporlanması hedefleniyor.

 

Yorum yapın