WhatsApp Image 2022-12-28 at 21.14.10

Sosyal Demokrasi Derneği Atatürk’ün huzurunda

Sosyal Demokrasi Derneği’nin Ekim ayında seçilerek göreve başlayan yeni yönetim kurulu Anıtkabir’i ziyaret etti. SDD Genel Başkanı Sami Doğan Anıtkabir Şeref Defteri’ne “Dünyayı işgal eden kapitalist ülkelere Kurtuluş Savaşı’nda tarihsel süreçte ilk ve tek yenilgiyi yaşatan, halk egemenliğine dayanan özgür, bağımsız, laik, demokratik ve sosyal hukuk devleti Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran, insana değer veren, insanı yüceltmeyi amaçlayan düşünce felsefesi ve yaptıkları ile Dünya’da örnek alınan ve örnek gösterilen yaşayan dünya lideri Atatürk’ün huzurundayız. Büyük Atatürk seni minnet ve şükranla anıyoruz” diye yazdı.
9 Aralık 2021
Sosyal Demokrasi Derneği’nin Ekim ayında seçilerek göreve başlayan yeni yönetim kurulu, denetim kurulu ve onur kurulu Anıtkabir’i ziyaret etti. SDD Genel Başkanı Sami Doğan Anıtkabir Şeref Defteri’ni imzaladı.
Büyük önder Atatürk’ün mozolesine çelenk koyarak saygı duruşunda bulunan heyet, daha sonra Misak-ı Milli Kulesi’ne geçti. SDD Genel Başkanı Sami Doğan burada Anıtkabir Şeref Defteri’ni yazarak imzaladı.
Sami Doğan, daha sonra beraberindeki heyetle Anıtkabir’deki İsmet İnönü’nün mezarını ziyaret etti.

Yorum yapın