Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar SDD’yi ziyaret etti

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Sosyal Demokrasi Derneği’ni (SDD) ziyaret etti. Sosyal Demokrasi Derneği (SDD) Genel Başkanı Sami Doğan ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Fethi Yaşar dernek çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı.

SDD Genel Başkanı Sami Doğan, “Sayın Fethi Yaşar, Sosyal Demokrat Dernekler Federasyonu (SDDF) geleneğinden gelen bir belediye başkanı olarak bizim için çok önemli bir yere sahip. Sosyal demokrat belediyeciliğin Türkiye’deki en iyi örneklerini vererek kadınlar, gençler, çocuklara yönelik hayata geçirdiklerinin yanı sıra diğer sosyal projelerle CHP belediyelerine örnek olan bir belediye başkanı. Kendisine teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Ben gençliğimden itibaren Cumhuriyet Halk Partiliyim, İsmet Paşanın gençlik kolları başkanıyım, siyasette çok emeğim var ama fedakarlık olmadan siyaset olmuyor” dedi. Yaşar, konuşmasına şöyle devam etti:

“80 ihtilali siyasete çok büyük zarar verdi. Buradan başlayarak siyasetin kalitesi de düştü. Bunu aşmanın yolu demokrasiden geçiyor. Siyasi Partiler Kanunu’nu değiştirerek siyaseti lider sultasından kurtarmak gerekiyor. Sosyal demokrasi günümüzde de geçerliliğini hala sürdürüyor. Sosyal demokratlar olarak herkese emeğiyle, namusuyla kazanacak şartları sağlamalıyız. Bunu kitlelere iyi anlatmalıyız. Belediyemizden günlük 125 bin vatandaş yüzyüze hizmet alıyor. Herkes kendi işini düzgün yaparsa iktidar işte o zaman kazanılır. Fedakarlık olmadan siyaset olmuyor. Bu seçim çok önemli, mücadeleyi ona göre yapmamız lazım, ona göre hep birlikte çalışmamız lazım”

Yorum yapın