“Gençler İçin Siyaset Akademisi”nin birinci dönemi sona erdi

Sosyal Demokrasi Derneği tarafından düzenlenen “Gençler için Siyaset Akademisi”nin birinci dönemi, düzenlenen sertifika töreni ile sona erdi.

Sosyal Demokrasi Derneği, Friedrich Ebert Stiftung (FES) Türkiye Temsilciliği’nin katkılarıyla gençlerin siyasetle ilişkilerini yakınlaştırmak, farklı bakış açıları geliştirmek amacıyla sosyal bilimler alanı dışındaki farklı disiplinlerden de öğrencilerin katılabildiği “Gençler için Siyaset Akademisi” düzenledi.

17 Mart Perşembe günü ilk ders ile başlayan “Gençler için Siyaset Akademisi”, toplam üç haftaya yayılan 6 dersin sonunda düzenlenen sertifika töreni ile sona erdi.

Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde gerçekleşen derslerde sırasıyla Ali Necati Koçak, “Siyasetin Finansmanı”, Selami İnce “Siyaset ve Sinema”, Can Kaderoğlu “Yeni Medya, Twitter ve Seçimler”, Doç. Dr. Başak Alpan “Spor ve Siyaset İlişkisi”, Deniz Katıel “Dijital Medya ve Direniş Kültürü” konularında sunum yaptı.

“Gençler için Siyaset Akademisi”nin son dersi ise “Seçim Nasıl Kazanılır” başlığında oldu. Siyasal iletişimci Şeyda Taluk’un yoğun ilgi gören sunumunun ardından, sertifika törenine geçildi. Akademiye düzenli devam ederek başarıyla tamamlayan gençlere, Sosyal Demokrasi Derneği’nce (SDD) düzenlenen sertifikaları verildi.

SDD Genel Başkanı Sami Doğan da, Türkiye ve dünya gündemine dair projeler üreten, geniş katılımlı sempozyumlar ve çalıştaylar düzenleyen SDD’nin gençlere sunduğu staj olanaklarıyla, eğitimler ve akademilerle bir siyaset alanı açmaya çalıştığını belirterek gençlerin mutlaka siyasete ilgi duymaları gerektiğini ifade etti.

Doğan, “SDD’nin önceliği gençlerdir, gençlerin önceliği de kendi gelecekleri olduğu kadar ülkenin geleceğidir. Bu geleceği gençlerin hak ettiği şekilde birlikte kuracağız” dedi.

 

Yorum yapın