21. Yüzyılda Yeni Sosyal Demokrat Belediyecilik paneli düzenlenecek

Sosyal Demokrasi Derneği’nin düzenlediği “21. Yüzyılda Yeni Sosyal Demokrat Belediyecilik” panellerinde belediye başkanları bir araya geliyor.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel katılıyor

30 Mayıs Perşembe günü saat 09.30’da kayıtla başlayarak 10.00 – 15.30 arasında gerçekleştirilecek program Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesi’nde gerçekleşecek. Açılış konuşmalarını CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve SDD Genel Başkanı Sami Doğan’ın yapacağı paneller iki oturum şeklinde gerçekleşecek.

İlk oturumda SDD Bilim Kurulu Üyesi ve Ankara Kent Konseyi Başkan Vekili Prof. Dr. Savaş Zafer Şahin, “21. Yüzyılda Sosyal Demokrat Belediyecilik ve Türkiye Uygulamaları” başlığıyla bir sunum gerçekleştirecek. Ardından Dinçer Demirkent’in moderatörlüğünü yapacağı “Yerel Yönetimlerde Yeni Vizyon Tartışmaları” başlıklı panelde, son seçimde ilk kez seçilen sosyal demokrat belediye başkanlarından; Çankaya Belediye Başkanı Hüseyin Can Güner, Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu ve Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin konuşmalar yapacak.

Belediye başkanları deneyimlerini aktaracak

Verilecek öğle yemeği arasının ardından ikinci oturum 13.20’de, Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Baki Kerimoğlu’nun “Merkezi ve Yerel Yönetimler Arasında Yetki ve Kaynak Paylaşımı: Vesayet Denetimi” başlıklı sunumuyla başlayacak. Son olarak, “Yerel Yönetim Deneyimleri ve Sürdürülebilirlik” başlığıyla, Merve Demircan’ın moderatörlüğünde deneyimli belediye başkanları; Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Bilecik Belediye Başkanı Melek Mızrak Subaşı ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey söz alacak.

Yorum yapın