ÜNİVERSİTELER KAPATILAMAZ . . .

“Başarısız kriz yönetiminin bedeli öğrencilere ödetilmesin”

Sosyal Demokrasi Derneği Genel BaşkanıSami Doğan, “Türkiye’nin önümüzdeki dönemlerde yaşanacak depremlerde, benzer faciaları yaşamaması için, geleceğin mimarı, mühendisi, jeoloğu, jeofizikcisi ve hekim olacak öğrencilerin yüz yüze ve uygulamalı eğitim alması gerektiğini idrak edemeyen; bilimin yol gösterici olduğunu hala anlamayan ve anlamamakta direnen bu kafalar Türkiye’nin hiçbir sorununu çözemez” dedi.

“Bu kafalar Türkiye’nin hiçbir sorununu çözemez”

Tüm Ülkenin ” BİRLİK OLMA ZAMANI ” sloganıyla depremin yaralarını sarmaya çalıştığını belirten Sosyal Demokrasi Derneği Genel Başkanı Doğan, şöyle devam etti: 

“Tek adam rejiminin pandemi de olduğu gibi üniversitelerde eğitime ara verilmesi kabul edilemez. Çünkü üniversiteler sadece eğitim öğretim yapan kuruluşlar değildir. Üniversiteler, aynı zamanda dayanışmanın örgütlendiği, sosyalleşmenin en insani düzeyde sağlandığı, yaşadığımız deprem felaketinin boyutlarının ve başka sorunlara çözüm önerilerinin araştırıldığı kuruluşlardır.

Daha işlevsel ve sürdürülebilir çözüm yolları varken, eğitim ve öğretim faaliyetinin uzaktan yürütülmesinin, yaşanan sorunların çözümü olacağına inanan bu tek adam yönetimi; bilimin yol gösterici olduğunu hala anlamayan ve anlamamakta direnen bu kafalar Türkiye’nin hiçbir sorununu çözemez. 

İvedilikle bu karardan dönülmesi, üniversitelerin açılarak eğitim ve öğretim faaliyetlerinin yüz yüze yapılması gerekmektedir. Tek adam rejiminin, başarısız kriz yönetiminin bedeli öğrencilere ödettirilemez.”

                                                                                               

                                                                                                  SAMİ DOĞAN

                                                                                  SOSYAL DEMOKRASİ DERNEĞİ

                                                                                                 GENEL BAŞKANI

                                                               

                                                                                   

Yorum yapın