SDD’DEN ECEVİT’İ ANMA PROGRAMI

Sosyal Demokrasi kavramının öncülüğünü gerçekleştirmiş, eski Başbakan, CHP ve DSP’nin eski Genel Başkanı Bülent Ecevit, ölümünün 16.Ölüm yıldönümünde bir dizi etkinlikle anıldı. Sosyal Demokrasi Derneği’nin ev sahipliğinde ve Ankara Büyükşehir Belediyesi, Çankaya Belediyesi, Ecevitçi Arayış Platformu’nun paydaşlığında düzenlenen anma etkinliklerine, CHP Genel Başkan Yardımcılarından Seyit Torun ve Ali Öztunç, CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı, DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, eski bakanlar ve Ankara milletvekilleri ile Türkiye’nin her yerinden Ecevit’i sevenler katıldı.

5 Kasım 2022 günü saat 11.00’de Ecevit’in kabri başında düzenlenen törenin ardından, Çankaya Belediyesi Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezinde Ecevit için tören düzenlendi. Ecevit ile uzun yıllar birlikte çalışan ve yakın aile dostluğu da bulunan gazeteci Fikret Bila’nın moderatörlüğünü yaptığı törende, Sosyal Demokrasi Derneği Genel Başkanı Sami Doğan,  “Karaoğlan’ın Ak Güvercini Demokratik Sol Parti” kitabının  yazarı ve akademisyen Dr. Onur Alp Yılmaz, Ecevit’in Genel Başkanlığı döneminde CHP Gençlik Kolları Başkanlığı Başkanlığı görevinde bulunan Zeki Alçın, Ecevit’in düşüncelerini, sanatçı ve siyasi kişiliği ile ilgili anılar ve konuşmalar yapıldı.

Törenin ardından, Ecevitler’in yaşamından kesitler sunan 115 adet fotoğraftan oluşan serginin açılışı gerçekleştirildi.  Ankara Kızılay Metro Sanat Galerisi’nde açılışı gerçekleştirilen serginin açılışını Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Tabiat Varlıkları Dairesi Başkanı Bekir Ödemiş gerçekleştirdi.

Yorum yapın