SDD Yönetimi Türkiye Barolar Birliği’ni ziyaret etti

Sosyal Demokrasi Derneği (SDD) yönetimi, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Erinç Sağkan’ı makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi.

SDD Yönetimi Türkiye Barolar Birliği’ni ziyaret etti

Sosyal Demokrasi Derneği (SDD) Genel Başkanı Sami Doğan ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, yeni seçilen Türkiye Barolar Birliği Başkanı Erinç Sağkan’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

SDD Genel Başkanı Sami Doğan, Sağkan’a yeni görevinde başarılar dileyerek, “İstanbul seçimlerinden sonra sonucu en merakla beklenen ve herkesi memnun eden seçimi kazandığınız için biz de çok memnunuz, hayırlı olsun. Genç bir Barolar Birliği Başkanı oldunuz, ben de 29 yaşında Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı olmuş biriyim, bu bakımdan yönetimlerin gençleşmesi memnuniyet verici. SDD olarak bahara doğru seçim güvenliğiyle ilgili bir çalışmamız olacak, sizden bu konuyla ilgili destek isteyeceğiz” dedi.

TBB Başkanı Erinç Sağkan da ziyaret için teşekkür ederek, “Barolar Birliği seçiminin kamuoyunda çok etki ve beklenti yaratan bir süreç olduğunu biliyorduk ama bu kadarını beklemiyorduk. Seçimden bu yana kişilerden ve kurumlardan çok yoğun bir tebrik süreci yaşıyoruz” dedi. Seçim güvenliğinin her aşamada önemine vurgu yapan Sağkan, şöyle devam etti:

“Kamu kaynaklarının kullanılmasından başlayarak pek çok kademede eşitsiz seçim koşullarından şikayetçiyiz. TBB seçimlerinin de her aşamasında barolarımız baskıyla karşılaştı. Türkiye için önümüzde daha ağır bir süreç bizi bekliyor. Adalet Bakanı’nın değişmesi de bunun göstergesi. Seçim kurullarındaki değişiklikler çok önemli ve kritik. Seçimlerin adil ve şeffaf olması için her türlü desteğe hazırız.”

Sami Doğan ziyarette Sağkan’a SDD yayınlarını ve imzaladığı “Sosyal Demokrasiye ve Tarıma adanmış Bir Ömür” isimli kitabını armağan etti. Doğan, TBB Başkanı Sağkan’ı SDD’nin 11 Şubat’ta gerçekleşecek “Dayanışma Yemeği”ne de davet etti.

Yorum yapın