FES’ten SDD’ye ziyaret: Projelerimiz sosyal demokrasiye ve Türkiye-Almanya ilişkilerine katkı sunacaktır

Friedrich-Ebert-Stiftung Derneği (FES) Türkiye Temsilciliği, Sosyal Demokrasi Derneği’ni ziyaret etti. Görüşmede, SDD ve FES arasındaki iş birliği, SDD’nin 2022 yılı çalışma takvimi ele alındı.

FES’ten SDD’ye ziyaret: Birlikte geliştireceğimiz projeler sosyal demokrasiye ve Türkiye-Almanya ilişkilerine katkı sunacaktır

17.02.2022

Friedrich-Ebert-Stiftung Derneği (FES) Türkiye Temsilcisi Henrik Meyer ile Ankara Ofisi Program Yöneticisi Pınar Ecevitoğlu, Sosyal Demokrasi Derneği’ni ziyaret etti. Sosyal Demokrasi Derneği (SDD) Genel Başkanı Sami Doğan, Genel Sekreteri Ali Necati Koçak ile Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Serpil Ejder’in bulunduğu görüşmede, SDD ve FES arasındaki iş birliği, SDD’nin 2022 yılı çalışma takvimi ele alındı.

SDD Genel Başkanı Doğan, SDD ve FES gibi eşdeğer amaçları benimsemiş sivil toplum kuruluşlarının sosyal demokrasinin geliştirilmesi amacıyla ortak çalışmalar sürdürmesinin önemini vurgulayarak, bu anlamda 2022 yılının verimli geçeceğine inandığını söyledi.

Dünya ve ülke gündemine dair sohbetin de gerçekleştiği görüşmede Doğan, Almanya Sosyal Demokrat Partisi’nin kazandığı seçimlere işaret ederek “Almanya’da yapılan seçimi ve sonuçlarını biz de çok önemsiyoruz. Dünyada ve Türkiye’de sosyal demokrasinin geleceği açısından bu seçimlerin iyi değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

FES Türkiye Temsilcisi Henrik Meyer de Sosyal Demokrasi Derneği’nin yeni yönetim kurulunu tebrik ederken, “Almanya’daki seçim sonuçlarının aramızdaki iş birliği açısından çok önemli olduğunu düşünüyorum. Pandemi sonrasında da Almanya ve Türkiye arasındaki yüz yüze görüşmelerin artacağına inanıyorum. Bu bağlamda sizlerle Almanya’daki politikacıların bir araya gelmesini de bizim Türkiye’deki sosyal demokrasiyi anlamamız açısından önemli görüyorum. Birlikte geliştireceğimiz projeler hem sosyal demokrasiye hem de Türkiye-Almanya ilişkilerine katkı sunacaktır” diye konuştu.

Yorum yapın