SDD GENEL KURUL SONRASI BİLGİLENDİRME

2/10/2021 tarihinde yapılan Olağan Genel Kurul sonrasında görev almış olan Dernek Genel Yönetim Kurulumuz, bu geçen 2 yıllık sürede ülkemizin karşı karşıya kaldığı Ekonomi, Deprem, Toplumsal Kutuplaşma, Otoriter Popülizm, Kadın sorunları, Seçim Güvenliği gibi temel sorunlara yönelik çok sayıda çalıştay, sempozyum  ve toplantılar gerçekleştirmiştir.

Bu yoğun geçen dönem sonrasında gerçekleştirilen Derneğimizin Olağan Genel Kurulu 7 Ekim 2023 Cumartesi Günü saat 14.00’da Ankara Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesinde Ankara içinden ve şubelerimizden gelen 192 üyemizin katılımı ile toplanmıştır.

Genel kurulumuzda son derece demokratik ve düzeyli bir tartışma ortamında, üyelerimiz derneğimizin çalışmalarına yönelik olarak eleştiri ve gelecek dönem çalışmalarına ilişkin önerilerini paylaşmışlardır.

Genel Kurulumuz Başkanlık divanında görev alan ve kongremizin düzen içerisinde gerçekleşmesini sağlayan Divan Başkanı, Başkan Vekili ve Yazman Üyelere,

Genel Kurulumuza katılan, görüş ve eleştirilerini paylaşan ve seçimlerde aday olan tüm arkadaşlarımıza derneklerine sahip çıktıkları için teşekkür ederiz.

Genel Kurulumuzda aşağıdaki karar alınmıştır.

Divan Kurulu’na verilmiş öneri doğrultusunda Dernek Tüzüğü’nün 5. Maddesinde 5 TL olarak belirtilen Giriş Aidatı 150 TL olarak, 60TL olarak belirtilen yıllık ödenti miktarı 1200 TL olarak belirlenmiştir.

Derneğimiz Genel Kurulun da Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu, ve Onur Kurulu Üyelikleri seçimleri yapılmıştır.

Genel Kurul sonrasında yapılan ilk Yönetim Kurulu Toplantısında Yönetim Kurulu içerisindeki görev bölümü aşağıdaki şekilde yapılmıştır.

Genel Başkan: Sami DOĞAN

Genel Başkan Yardımcısı: Bülent GÜRSOY

Genel Başkan Yardımcısı: Serpil EJDER

Genel Sekreter : Muratcan IŞILDAK

Genel Sayman: Osman Umur CEVREM

Ayrıca aşağıda belirtilen arkadaşlarımız da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapacaklardır:

Canip KARA

Esin Perihan BAYRAMOĞLU

Fikret Kenan PALTUN

Furkan SARGIN

Hasan Hüseyin TATLIDİL

Haşim ÖZKOYUNCU

İzzet DİVRİKLİ

Kıvanç KİBAR

Mete Kaan KAYNAR

Mevlide DÖNMEZ

Seçilen Denetim Kurulu üyeleri de kendi aralarında aşağıdaki şekilde görev bölümü yapmıştır.

Başkan                 :Fuat YILMAZ

Yazman                :Murtaza AK

Üye                       :İsmet ÖZEN

Seçilen Onur Kurulu da aşağıda belirtilen üyelerimizden oluşmaktadır.

Nail GÜRMAN

Mehmet TOMANBAY

Perihan SARI

Emine Meral TAVMAN

Aliseydi MİLLİOĞULLARI

Değerli üyelerimiz, önümüzdeki süreçte de siz değerli üyelerimizin destekleri ile daha kapsamlı ve yaygın çalışmalar yapmayı planlamaktayız. Bu nedenle siz değerli üyelerimizin derneğimiz çalışmalarına katılarak ve aidat ödemelerini derneğimize gelerek ya da aşağıda belirtilen dernek hesabına yatırarak derneğimize sahip çıkacaklarına inanıyoruz.

Sevgi ve Saygılarımızla.

Sami DOĞAN

Genel Başkan

Yorum yapın