CHP Milletvekilleri SDD’yi ziyaret etti: Çalışmalarınız iktidar olduğumuzda bize yol haritası olacak

CHP Ankara Milletvekilleri Gamze Taşçıer ile Murat Emir, Sosyal Demokrasi Derneği (SDD) Genel Merkezi’ne nezaket ziyaretinde bulundu.

SDD Genel Başkanı Sami Doğan ile yönetim kurulu üyelerinin de yer aldığı ziyarette, derneğin çalışmaları hakkında bilgi verildi.

Doğan, SDD’yi bir düşünce kuruluşu olarak nitelendirdiklerini vurgularken, “Biz burada, sosyal demokrasi adına neler yapabiliriz, bunun üzerine çalışmalarımızı sürdürüyoruz ve kamuoyundan da olumlu mesajlar alıyoruz. Hepimizin önündeki en temel hedef, 2023 seçimlerinden başarıyla çıkmak; ülkeyi tek adam rejiminden kurtarıp demokratik parlamenter sistemle daha müreffeh, daha özgür bir ülke yaratmak” dedi.

“Çalışmalarınızdan çok yararlanacağımız bir döneme giriyoruz”

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir de “Derneğinizin öteden beri sosyal demokrasiye ve sosyal demokrat düşünceye her seviyede; akademik seviyede ve çeşitli faaliyetlerle verdiği katkıyı memnuniyetle izliyoruz, biz de zaman zaman parçası oluyoruz. Dolayısıyla bu mücadeleniz bizim için çok değerli. İktidara yürüdüğümüz şu süreçte teorik beslenmemizin de çok önemli olduğunu düşünüyorum; sivil toplumun bize ışık tutacağı, çalışmalarınızdan fazlasıyla yararlanmamız gereken bir döneme giriyoruz. Biz de sizden güç alıyoruz, çalışmalarınız için teşekkür ederiz” diye konuştu.

CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşçıer ise sivil toplumun çalışmalarının kendilerine cesaret verdiğini ifade ederek, “Sadece siyaset kurumundan, bir partiden ziyade sivil toplum kuruluşlarının bu anlamda önderlik etmesi son derece kıymetli. Biz zaten mevcut sistem değişikliğine alternatif olarak sosyal demokrasi üzerine söylemlerimizi üretiyoruz. Dolayısıyla sizlerin bu çalışmaları iktidar olduğumuzda bizlere de yol haritası olacak. Demokrasilerde sivil toplum örgütleri siyasete yön vermeli, tersi değil” dedi.

Yorum yapın