SDD Yönetim Kurulu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’la bir araya geldi

Sosyal Demokrasi Derneği (SDD) Genel Başkanı Sami Doğan ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı makamında ziyaret etti.

Ziyaret kapsamında, yerel yönetimler ve sosyal demokrat belediyecilik üzerine verimli bir çalışma toplantısı gerçekleştirildi.

SDD Genel Başkanı Sami Doğan, geçtiğimiz Ekim ayında yapılan genel kurulla yönetimini yenileyen Sosyal Demokrasi Derneği’nin etkinlikleri hakkında bilgi verirken şunları kaydetti:

“Derneğimiz sene boyunca ekonomi çalıştayı, yerel yönetimler çalıştayı, toplumsal barış sempozyumu, iklim çalıştayı, seçim güvenliği ve parlamenter sistem çalıştayı ile gençler için sosyal demokrasi ve yerel yönetimler dersleri düzenleyerek etkinliğini geniş bir alana yayma konusunda önemli adımlar atıyor.

SDD bir sivil toplum örgütü olmasının yanında, bir düşünce kuruluşu olarak da sosyal demokrasi adına Türkiye için önemli çalışmalar ortaya koyuyor. Bu çalışmaların yerel yönetimler ve sosyal demokrat belediyecilik üzerine etkileri de yadsınamaz. Bu anlamda karşılıklı atacağımız adımları önemli buluyor, birlikte yapılacak çalışmaların da faydalı olacağını düşünüyoruz.”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da sosyal belediyeciliğin önemine vurgu yaparak, bu anlamda Sosyal Demokrasi Derneği ile proje geliştirilmesinin yararlı olacağını düşündüğünü ifade etti. Yavaş, Pandemi nedeniyle değişen sosyal politikalar çerçevesinde sosyal belediyecilik üzerine birlikte çalışabileceğini kaydederek, desteğini iletti. 

Görüşmenin ardından Sami Doğan, Mansur Yavaş’ı SDD Genel Merkezi’ne de davet etti.

Yorum yapın