images

EKONOMİ

EKONOMİ

  SDD

 9 Eylül 2020

Kutlu Olsun

EKONOMİ

  SDD

 29 Ağustos 2020

30 AĞUSTOS’UN IŞIĞINDA

EKONOMİ

  AA

 5 Mart 2020

Gazetecilik Suç Değildir

Gazeteci Barış Terkoğlu ve Hülya Kılınç dün gece gözaltına alındılar.

EKONOMİ

  SDD

 16 Aralık 2019

Rusya Suriye’de tek taşla pek çok kuş vurdu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak koordinasyonunda hazırladığı raporda; Türkiye’nin Rusya’ya ekonomi ve ticaret alanında artan bağımlılığını ve bu bağımlılığın Suriye krizine yansımasını mercek altına aldı.

EKONOMİ

  SDD

 30 Eylül 2019

DEMOKRASİ VE YENİ SİYASET KÜLTÜRÜ PANELİ - BURSA

12 EKİM 2019 CUMARTESİ 13.00 - 17.00 NİLÜFER DERNEKLER YERLEŞKESİ

EKONOMİ

  SDD

 25 Eylül 2019

NEDEN ÇAĞDAŞ İLİŞKİ KURAMIYORLAR?

Siyaset ve sivil toplum ne yazık ki ülkemizde çağdaş ilişki kuramıyor. Neden mi? Her ikisi de henüz kurumsal ilişkiyi bilmiyorlar.

EKONOMİ

  SDD

 25 Eylül 2019

HÜKÜMET ŞAM’LA KÜSEREK POLİTİKA YÜRÜTEMEZ

CHP 28 Eylül’de İstanbul’da Suriye konferansı düzenliyor. Parti konferansta yedi yıldır kopuk olan Ankara-Şam diyaloğunun yarattığı sorunlara dikkat çekmeyi amaçlıyor.

EKONOMİ

  SDD

 23 Eylül 2019

TÜRKİYE EKONOMİSİ KOCA BİR YAZI BOŞA GEÇİRMİŞTİR

SDD aylık ekonomi raporu’nda çarpıcı değerlendirme: çok açık kriz göstergelerine karşın, sorunu komplo teorileriyle geçiştiren, kulağının üzerine yatan ve ciddi bir politika geliştiremeyen Türkiye; “Koca bir yazı boşa geçirmiş, kışa hazırlıksız yakalanmıştır”.

EKONOMİ

  SDD

 18 Eylül 2019

SDD AĞUSTOS AYI EKONOMİ RAPORU YAYINLANDI

Çok açık kriz göstergelerine karşın, sorunu komplo teorileriyle geçiştiren, kulağının üzerine yatan ve ciddi bir politika geliştiremeyen Türkiye; “Koca bir yazı boşa geçirmiş, kışa hazırlıksız yakalanmıştır”

EKONOMİ

  YÜKSEL IŞIK

 16 Eylül 2019

İŞÇİNİN MAAŞI İÇİN AÇLIK GREVİNE YATAN BAŞKAN: VEDAT DALOKAY

İnsanı da, hizmet götürülen, hizmet veren, üreten olarak ayırmadı. Çünkü Vedat Dalokay biliyordu ki hizmeti alan ne kadar insansa hizmeti üreten de o kadar insandır ve “işçisi açken tok yatılmaz”. Bugün Dalokay’ın işçilerine destek vermek için üç günlük simgesel açlık grevine yattığı 29 Temmuz 1975’in 44’üncü yıldönümü.

EKONOMİ

  SDD

 16 Eylül 2019

KALKINMA PLANI VE DEVLET ADABI

Plan ve Bütçe Komisyonu’nda 20 gün, Genel Kurul’da 8 gün görüşülmesi gereken Kalkınma Planı çok kısa bir zamanda TBMM’den geçmiş olacak. Kısacası laf olsun diye TBMM’ne sunulmuş oldu. 2019 hedefleri şimdiden şaşmış durumda. Yani içeriği de hazırlanışı da, usulü de eksik.

EKONOMİ

  ALİ NECATİ KOÇAK

 16 Eylül 2019

NORVEÇ’TE İLERİ DEMOKRASİ

Uzun zamandır bu ülkede yaşayan Gülay Kutal’ın deneyimlerini paylaştığı Emek Vererek Demokrasi adlı kitabı, katılımcı demokrasinin nasıl uygulandığını anlatmakla kalmıyor, Türkiye için âdeta bir özlemi dillendiriyor.